Zobu birsti ir nepieciešams regulāri mainīt. Zobārsti iesaka zobu birsti mainīt ik pēc 3 mēnešiem, tādā veidā pasargājot muti un organismu no riska saslimt ar dažādām saslimšanām.

1. Smaganu iekaisumi – Zobu birstes sariņu nodilšanas rezultātā nākas zobus tīrīt intensīvāk, tādējādi nodarot pāri smaganām!
2. Nepatīkami ož elpa – Nodilusi zobu birste nevar veikt pilnvērtīgi savu darbu, tādējādi atstājot mutē ēdiena atliekas un baktērijas, kas jau ir mutē, gan arī kas tiek ievazātas ar zobu birstes palīdzību.
3. Trauku lupata zobiem – Ilgstoši lietota zobu birste, sevī uzkrāt miljoniem dažādu mikrobu, kas pārtiek un aug mitrumā, tādēļ ir ļoti būtiski zobu birsti pēc mazgāšanas nosusināt un uzglabāt sausā vietā ar sariņiem uz augšu. Ieteicamā prakse zobu birstes skalošanai būtu izmantot verdošu ūdeni, tā daļēji dezinficējot un pasargājot sevi no iespējamas saslimšanas.
4. Risks ievazāt to, kam tur nav jābūt – Vairākas slimības, mikrobi, putekļi, u.c mikroorganismi pārvietojas pa gaisu, nelielas daļiņas no it visa, tādēļ ir tik ļoti svarīgi laicīgi mainīt un kvalitatīvi kopt zobu birsti. Iesakām izmantot plastamasas aizsargu, lai mazinātu ārējās vides ietekmi uz zobu birstes sariņiem.
5. Jauns caurums – ja zobu birstes sariņi ir nolietoti, tie nespēj notīrīt un kārtīgi iztīrīt zobus, kā rezultātā veidojas caurumi vietās, kur ēdiens ir sakrājies.

Ir daudz lētāk mainīt zobu birsti kā saskarties ar visām problēmām, kas var rasties no nolietotas zobu birstes, tādēļ, būsim vērīgi un rūpēsimies par savas mutes higiēnu!

Ar smaidu,
-Dentalfix zobārstniecība-

Atbildēt